دید دوگانه غرب در بحث حقوق بشر و هیس دخترها فریاد نمی زنند

به نقل از فارس، فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» به کارگردانی خانم پوران درخشنده در بخش فیلم داستانی جشنواره فیلم زنان مستقل آمریکا جایزه بهترین فیلمنامه و همچنین لوح تقدیر بهترین فیلم را دریافت کرد.

خیلی جالب است که غربی ها این روزها موج تهاجمات شدید به قوه قضائیه را آغاز کرده اند و مدام دم از بد بودن مجازات اعدام می زنند، اما در این فیلم که یک مرد اعدام می شود نه تنها مورد تشویق واقع می شود بلکه جایزه هم می گیرد!

در اینجا صحبت لزوما  روی خود این فیلم نیست ولی از همین جا دید دوگانه و تفرقه افکنانه و دروغ های شاخ دار غرب به خوبی آشکار می شود و تناقضات و موضع خصمانه آنها به خوبی متجلی می گردد که وقتی یک زن خائن و قاتل و هوسباز قرار است اعدام شود هزاران کمپین و تریبون صدایشان به آسمان بلند می شود اما اگر اعدام شونده یک مرد باشد...

/ 3 نظر / 5 بازدید

چرا مردای ایرانی شبیه غربی ها لباس می پوشند؟ شما که میخوای انقدر شرقی و اسلامی بشی اول برو لباستو درست کن بعد بیا حرف بزن.

میم .ساد

در فیلم هیس یک زن اعدام می شود نه یک مرد. برای اهداف خودت چرا فیلم را تحریف می کنی ؟!

اگر منظورتان در رویه و رویکرد غرب در مورد سنگر گرفتن پشت عنوان زن برای رسیدن به بخشی از اهداف پست شیطانیشان است, که بحثی نیست. اما در نگاه کلی تر به بحث, ارائه دیدگاه تخریبی, درمورد حوزه قضاوت اسلامی به خصوص در ایران, باید در نظر داشت که این مسایل تنها از این بعد مورد هدف واقع نشده و در مورد اشد مجازات ارازل و اوباش وسارقان و... هم همین واکنش را شاهد بودیم. انتقاد من از این مطلب, به چالش کشیدن موضوع کلی (دیدگاه غربزده به قوه قضائیه) در قالب نوعی موضع گیری در رابطه با فرد جنایتکار داستان فیلم است. پسندیده نیست که برای رسیدن به هدف, وسیله را توجیه کنیم; چرا که اساس فیلم سعی داشته است نگاه جامعه را نسبت به معضل تجاوز و هتک حرمت وعواقب و تأثیراتش در رابطه با قربانی اصلی داستان خاطر نشان شود.