آیا عدم اشتغال زنان مانع از بروز استعدادهای 50 درصد از جامعه است؟

worker women

امروزه بعضی ها معتقدند منع حضور اجتماعی زنها به معنی از دست رفتن 50 درصد از ظرفیت و استعدادهای جامعه است!

در متن محاوره ای زیر با دید منطقی به این دروغ و دسیسه آشکار پاسخ داده شده است.

**********

اگر حساب زنهای بی سرپرست و بدسرپرست رو جدا کنید. حساب اون 50 درصد زنها رو از نوابغشون و اون شغل هایی که حتما لازمه زن توش شاغل باشه مثل مامایی و غیره رو هم جدا کنید. فوقش 1 درصدشون نابغه هستن. 49 درصد دیگه که نیستن!

بعضی ها معتقدند کار کردن زنها در اروپا بعد از رنسانس هست که سبب پیشرفت اروپا شده!

اما اگر کسی اروپا رفته باشه می بینه خیلی از این محصولات اروپایی رو خود اروپایی ها مصرف نمی کنن! خودشون محرومند. صبح تا شب سگ دو میزنن باز هم در زندگی پیشرفت ندارن!

تمام پیشرفتی که اونها ازش حرف میزنن یک سری عدد و رقم هست که رشد سرمایه یک مشت سرمایه دار هست که بخاطر استثمار نیروی ارزان قیمت و قابل سوء استفاده زنان و پایین آوردن دستمزد و استخدام مردان بوجود آمده!

در واقع اون پیشرفت چیزی به جز پیشرفت در  بزرگ تر شدن شکم یک مشت سرمایه دار یهودی و صهیون نبوده!

بعضی ها هم میگن تخصص میگیریم و میشیم مدیر و مهندس و وزیر و احیانا رئیس جمهور!

خیلی خوب بیاید منطقی فکر کنیم. کلا چند درصد جامعه میتونن وارد این عرصه ها بشن؟

فوقش بیست درصد. بقیه هم میشن کارگر زحمت کش و بیکار. این یک امر بدیهیه! بنابراین در ایده آل ترین حالت ممکن از این بیست درصد 10 درصدش هم به زنها برسه، یعنی نصف،پس  بقیه باید کاگر و یا بیکار بشن!

البته این خیلی ایده آل هست چون در اروپا و غرب  که اینقدر دم از حقوق زن میزنن باز هم نصف فرصت های مدیریتی به زنها نرسیده و نخواهد رسید و بیشتر زنها کارگر هستند.

پس بهتره بیخودی با چیزهای مسخره ای مثل حذف تفکیک جنسیتی و حذف سهمیه بندی جنسیتی و تشویق دخترها به کار و تحصیل و وعده های الکی اونها رو گول نزنیم تا جیب دانشگاه آزاد و موسسات آموزشی غیر انتفاعی و کلاس کنکور ها رو پر کنیم.بهتره بهشون حقیقت رو بگیم!

اسلام عزیز ما اقتصادی ترین راه رو معرفی کرده. مرد کار میکنه! زن نفقه میگیره و از دستاوردهای مرد امانت داری میکنه  و به جای شکم ثروتمندان بچه ها رو بزرگ می کنه تا زندگیشون به پیش بره!

اما وقتی زنها بیرون میان و میخوان آقای خودشون بشن، بخاطر آسیب پذیری باید دولت کلی بودجه برای امنیت زنها خرج کنه! این اصلا اقتصادی نیست. در اروپا و غرب چون قدرت دست سرمایه دارهاست دولت بودجه این زور اضافی و این هزینه تامین امنیت زنها و جبران رشد منفی جمعیت رو برای بیرون کشیدنشون از خونه از مالیات هایی که از خود مردم میگیره بدست میاره و سودش میره تو جیب ثروتمندها! چون عملا هیچ کس به جز اونها از این ماجرا سودی نمیبره! یعنی داره از خود مردم پول میگیره! پول حقوق های کمی که با کار و تلاش بسیار بدست آوردن و برای ثرومتمندان کار کردند! یعنی مردم رو به اسم آزادی های زنان و برابری زن و مرد گول میزنه!

در واقع هم سرمایه وجودی زن از خونه و خانواده  گرفته شده، هم هزینه تامین امنیتش سوای ناموفق بودن تامین امنیتش از جیب خود مردم گرفته شده و هم تمام این سود یک راست به جیب ثروتمندها رفته!

توانمندی باید در جهت احیای بشریت باشه! در غیر این صورت مفهومی نداره!
وقتی حضور زنها سبب افول اخلاقی میشه! وقتی رشد منفی جمعیت میاره! وقتی زنها بخاطر کار و قدرت یافتن بچه نمیارن یا سقطش می کنن! وقتی کودکی مادرش رو از صبح تا شب که برمیگرده نمی بینه! وقتی یک مرد خسته میرسه خونه قیافه خسته زن خودش رو می بینه! این یعنی این زن به معنای واقعی از بروز استعداد واقعی خودش که زندگی داری و شوهر داری و تحویل یک مرد مقتدر و با نشاط به جامعست محروم شده! یعنی جامعه از تولد یک انسان سالمی که از دل اون زن بیرون میاد و میتونه باعث پیشرفت جامعه و کشور بشه و یک نابغه بشه محروم شده!

می دونید امروزه چقدر نابغه سقط میشن؟ چقدر نابغه بخاطر طلاق اصلا متولد نمیشن؟ چقدر نابغه بخاطر کمبود عاطفی از نبود مادر و زن و حتی بیکاری که یک زن جاشونو گرفته دارن معتاد و مریض میشن و از دست میزن؟
وقتی خانواده از نشاط می افته! می بینی مضراتش از منافعش بیشتر بوده!
بعلاوه زنها کاری رو اضافه تر از مردها انجام نمیدن! ضمنا خلاء اونها در خانه احساس میشه بنابراین پایگاه خانه و خانواده سست میشه!
ای خانمی که حرص کار و تحصیل افراطی و حضور اجتماعی رو میزنی ، همون بچه ای که تو واسه کارکردن و اثبات خودت تنهاش گذاشتی یا بردیش به مهد کودک ،فردا که بزرگ شد میبردت خانه سالمندان! یا اینکه میره پی کار خودش و تو مجبور میشی مثل پیر زنها و پیرمردهای اروپایی با یک سگ در بغل اشک بریزی و روزی صد بار به خودت لعنت بفرستی که ایکاش فرزندانی داشتم! ای کاش دور و برم پر از نوه و بچه بود! ای کاش جای این سگ الان نوه ام توی بغلم بود!ای کاش سالهای طراوت و جوانی خودمو خرج شوهر و زندگی میکردم و از جوانمیون لذت می بردیم. ای کاش اون ناز و عشوه ها رو برای شوهرم میکردم نه همکارها و رئیسم، ای کاش به جای کنج سالمندان الان توی خونه پیش دخترم و یا عروس و نوه هام بودم! نه اینکه دخترم خودشم وقت برای خودش نداره! چون باید بره بیرون توانمندی هاش رو اثبات کنه!
صد سال سیاه لازم نکرده توانمندی خودش رو اثبات کنه! توانمندی که مردها رو بیکار کنه! دل ها رو بشکونه! و جلوی خلاقیت و توانمندی بقیه رو بگیره و یک نسل عقده ای بوجود بیاره که قطعا این نسل کمبود دار و عقده ای فاقد کارامدی لازم خواهند بود!

لینک مطلب مرتبط : فمینیسم چیست و چرا بوجود آمد؟

/ 17 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امین

زنان همیشه بهانه آوردند که بدلیل عدم آزادی نتوانستند موفق بشوند.!! در صورتی که همین موفقیت ها شون هم درصد زیادیش بدلیل علاقه ی مردان به زنان و کمک کردن بهشون بوده. جالبه که زنان در هر زمینه ای میخواند به خودشون اعتماد به نفس کاذب بدهند که نه تنها ( در کارهای مردانه ) از مردان چیزی کم ندارند بلکه بهتر هم هستند.! مثلا خانم مادام کوری طوری تو سره مرد ها زده میشه انگار خوده آقای مندلیف که جدول رو طراحی کرده و اکثر عناصر هم نوشته و عناصری که هنوز کشف نشده بوده هم در جدولش پیش بینی کرده هیچ کاره خاصی نکرده ولی این خانم که به کمک آقای پیر کوری در راه کشف یکی از عناصر زحمت کشیده خیلی کاره عجیبی کرده و حتی بالاتر از مندلیف یا دانشمندان مرد بوده.!! ( البته از این نظر که در راه پیشرفت علم جانش رو از دست داده قابل احترامه ولی هزاران مرد هم برای اختراع وسیله ی پرواز و اکتشافات و اختراعات مختلف کشته شدند که کسی یادی ازشون نمیکنه ) یا مثلا در مورد اتومبیل با افتخار میگند که زنان برف پاک کن رو اختراع کردند.!!!! یعنی در مقابل موتور 4زمانه و گیرباکس و اکسل و دینام و هزار قطعه ی دیگه که مردان اختراع کردند و ماشین رو تشکیل داد

بله دیگه عاقبت رو دادن آستر خواستن است!!وقتی مردان پاک نهاد بدون چشم داشت یا توقعی رنها را نیز به حساب آوردند و اجازه بهره برداری از دسترنج خویش از سنگ چخماق و آتش تا شاتل فضایی را به انها دادند حالا کار به جایی رسیده که خود را برتر و مردان را طفیلی میدانند!!من معتقدم اگر فقط برای چند صباحی در آرمان شهر بشر بگویند زنها با ماحصل جنس خویش و مردان با ماحصل خویش زندگی بگذرانند حساب کار دست زنان می آید!! در ضمن قبول که خیلی بد نیست در برخی مشاغل مثل مامایی یا دبیری دختران زنان حضور یابند اما آیا نمیدانیم بزرگترین علمای پزشکی زنان هم آقا هستند و زنان حتی در علوم جسمانی خود عاجزند؟!علاوه بر اون در زمان معصومین هم حتی برخی قابله ها مرد بوده اند پس نمیتوان عدله شرعی برای این امر هم منظور کرد.

سرزمین نور

بله به نظر من هم کار کردن در محیط مردانه برای زن زیاد جالب نیست البته اگر همه حد و حدودشونو بدونن و حریم ها رعایت بشه خوبه ولی امروزه چیزی که میبینیم خلاف اینه!!!

سرزمین نور

خیلی از زنها و دخترها نمیدونن با پوشش نامناسب و تحریک دیگران دارن چه ضربه ای به خودشون میزنند.همون طور که اشاره کردید یه زن با ارایش و جلوه گری دل یه مردی رو میبرن و از اون طرف هم یه نفر دیگه دل شوهرشو میبره و اینگونه کانون خانوادها از هم میپاشه و زن و مرد به هم خیانت میکنند و یا اگر هم خیانت نکنند از هم سرد میشن. و خیلی اسیبهای دیگه .که بیشترش از بی حجابی و عشوه گری خانم ها تو خیابونه!!. ادامه....

سرزمین نور

البته در این میان بایدیه پرانتز باز کنم و بگم: ( که بعضی از اقایونم با اینکه خانم حجاب کاملی داره و لی باز هم مزاحم میشن و نگاهای هیزی دارند که در اینجا باید به مردان گفت که نگاه های خودتونو کنترل کنید به زن و دختر جماعت خیره خیره نگاه نکنید اخه اون بیچاره که حجابش کامله که !! اون دیگه چرا؟؟؟!!)

همین

چرا دوباره گذاشتی؟؟؟

همین

اما من یه حدس دیگه ای میزنم....[نیشخند]

همین

حدث!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟[تعجب][سوال][تعجب]

امین

2 سال سربازی برای من ..درس خوندن و بازی برای تو / کار توی معدن، برای من .. خط مقدم هم، برای من .. خرج و خود و یک زن، به پای من.. یه زندگیه امن برای تو.. / استخدام رسمی .. برای تو .. خوشی و سرمستی برای تو .. مسئولیت هستی به پای من / روندن پورشه کیمن... حقوقه تو بنزین و تعویض روغن .. حقوق من / مهریه و خونه، به پای من .. یه شاخه گل پونه، به پای تو / آرایش و گریم هم حقوق تو..عشوه و بردن دینم حقوق تو.. عاشقت شدن.. گناه من / ارضائم قبل ازتو شهوت من ... ارضائت قبل از من : حقوق زن! / درآمد برابر حقوق تو مخارج هر دو از حقوق من.!! / 9 ماه سختی، برای تو .. یه عمر خرج و بدبختی، برای من / زندان مهریه ، برای من.. خرید های خونه، بپای من.. آشغالا سر کوچه ، به پای من... خرجت جداگونه، به پای من... خلاصه از صبح تا به شب سگ دو... ولی کار خونه.. باز تقسیم به دو.!!! / کار چون خره گاری ازآن من... حقوق مساوی.. ازآن تو..!! امین