عقدنامه های امروزی قرار داد ی یک طرفه و به ضرر مردان

قبل از خواندن مطلب ذیل از مخاطب درخواست می شود به سوال زیر پاسخ دهد:

آیا اگر جلوی شما قرار داد یکطرفه ای را بگذارند و بدون هیچ تضمینی بخواهند که بدون بهره مندی از هیچ حق و هیچ سودی زیر بار کلی تعهد بروید،واکنش شما چیست؟ آیا می پذیرید؟

آیا این طور نیست که قانونگذار با رویکردی فمینیستی مردان را در این دریای متلاطم زندگی امروزی با این دخترهای غیر قابل اطمینان تنها گذارده است و مسئولیت های سنگین بدون هیچ اختیاری را بر گردن آنها نهاده؟ آیا این روح شما را آزرده نمیکند و همیشه احساس پوچی و بدبختی نمی کنید؟

آیا قبول دارید که با این مهریه های مرسوم عملا حق طلاق بعنوان یک اهرم فشار جزء حقوق شما مردان نیست و بیهوده بابت چیز نداشته باید سرکوب شوید؟

آیا می دانید که زن تنها وظیفه ای که به سبب ازدواج بر گردنش می افتد تمکین است و در صورت انجام ندادن آن  اثبات عدم تمکین برای مرد به بسیار مشکل است و قانون گذار هیچ گونه ضمانت اجرایی برای آن در نظر نگرفته است و دست زن برای خیانت و نشوز کاملا باز است؟

آیا می دانید که زوجه خیلی راحت می تواند هوسبازی کرده و با ارتباط با غیر و خیانت به شما حتی شما را بکشد و پس از چند سال زندان بابت معاونت در قتل به زندگی عادی خود برگردد؟

 

آیا می دانید که مجازات سنگسار برای گناه زنا از قانون مجازات حذف شده است و عملا اثبات نشدنی است؟ و بعلاوه مجازاتی که برای زنا در نظر گرفته شده صرفا حد شرعی است و هیچ مجازاتی برای خیانت مرد یا زن خیانتکار وجود ندارد؟

در بسیاری از کشورهای اروپایی خیانت زوجین مساوی با سالها زندان، محرومیت از حقوق مدنی و قانونی مانند نصف اموال، ممنوعیت در استخدام دولتی،آبروریزی و هزاران پیامد دیگر است؟

آیا می دانستید برابری حقوقی که بین زن و مرد در اروپا و غرب وجود دارد تنها محدود به برابری حقوق نبوده و برابری در وظایف را نیز شامل می شود و یک زن اروپایی در موقع طلاق باید نصف دارایی اش را به شوهرش بدهد و در مخارج زندگی سهیم است؟

 حال آنکه قانون در کشور ما چنین چیزی را برای زنان شاغل پیش بینی نکرده است و هر پولی هم که زن خرج کند قانونا می تواند همراه با مهریه و نفقه و اجرالمثل و ... در دادگاه از شوهرش بازستاند؟

 

آیا می دانید به محض جاری شدن عقد زوجه مالک مهریه است و می تواند آن را طلب کند و تا زمانی که باکره است می تواند تا زمانی که آخرین دینار مهریه او را نپرداخته اید از آمدن به خانه شما سرباز زند و همین تمکین بدون ضمانت اجرایی هم از گردن وی ساقط است؟

 

اگر به عقدنامه های جدید نگاهی انداخته باشید، حتما مشاهده نموده اید که 13 شرط ضمن عقد به نفع زنان در آن درج شده که عاقد محضرخانه در هنگام برگزاری مراسم عقد، آن را جلوی داماد عاشق گذاشته تا امضا کند. داماد جاهل نیز بی خبر از قوانین و مقررات کشور وقتی برای اولین بار به شروط ضمن عقد برمی خورد مجبور می شود آنها را امضا کند. بی خبر از آنکه هر یک از شروطی که امضا نموده، می تواند توسط همسرش بر علیه وی استفاده شود.

نکته جالب توجه در شروط ضمن عقد آن است که در پایین هر شرط، بخشی خالی گذاشته شده است تا زوجه بتواند بعدا موارد جدیدی نیز اضافه کند. و جالب تر آنکه این مسئله آنقدر برای قانونگذار مهم بوده است که حاضر نشده که کل شروط را در یک صفحه طراحی کرده و در انتها یک امضا از داماد و عروس بگیرد. بلکه هر شرط به صورت مستقل در یک صفحه به طور کامل (یا بخشی از صفحه عقدنامه) ذکر گردیده است و عروس و داماد مجبور هستند چند برابر وقتی که برای خطبه خواندن و امضای سند ازدواج وقت گذاشته اند، صرف امضا و اثر انگشت شروط ضمن عقد نمایند.

فعالان حقوق زن چه از زنان و چه از مردان، علت این مصوبه را حمایت از زنان عنوان کرده اند و معتقد هستند که زنان به دلیل «ضعیف بودنشان» می بایست مورد حمایت قرار گیرند. لذا علارغم آنکه در قانون، لحاظ کردن شروط ضمن عقد پذیرفته شده است ولی مقنن خود وارد این مسئله شده و تصمیم می گیرد شروطی را در سندهای ازدواج لحاظ کند.

اینکه تصمیم مقنن از سوی کدام جریان فکری به قوه قضائیه و دولت ارائه شده و با فشار یا لابی چه جریان فرهنگی-فکری طراحی و اجرایی شده است مسائلی است که می توان با رصد اخبار و فعالیت های گروه های فمینیستی که بسیاری از آنها با بودجه دولتی و بسیاری دیگر با حمایت کشورهای خارجی فعالیت می نمایند تحلیل کرد و به ارزیابی درستی از علل و چرایی پشت پرده این مصوبه دست یافت.

امروز به لطف سیاست های فمینیستی که طی سی سال گذشته در حاکمیت جمهوری اسلامی با فشار جبهه اصلاح طلب و انفعال کامل جریان اصولگرا در جریان بوده است شاهد سست شدن بیش از پیش بنیان خانواده در جامعه ایرانی و افزایش جرائم، آمار طلاق، خودکشی، جنایت، دزدی و به طور کلی حرکت جامعه به سمت و سوی بی دینی هستیم. امروز در شهر تهران حداقل از هر 3 ازدواج یکی به طلاق می رسد و یکی نیز به طلاق عاطفی دچار می شود. بنا به اخبار منتشره، بین 70 تا 90 درصد درخواست های طلاق از سوی زنان است و باور چنین چیزی که حق طلاق در اختیار مرد است یک اشتباه محض است. 80 درصد طلاق ها نیز با عنایت به محرز شدن شروط ضمن عقد رخ می دهد(1). امروز در شهر های کشور، روز بروز بر تعداد جوانانی که به زندگی مجردی روی می آورند افزوده می شود و کشور در حال تجربه رکورد بی سابقه دختران و زنان مجرد و بیوه است. اینها همه نتیجه سیاست های فمینیستی ای است که کشور را طی دهه های اخیر به چالش کشیده است. سیاست هایی که نه از جانب اسرائیل و آمریکا، بلکه با همراهی مسئولان تراز بالای کشور همراه بوده است. یکی از این طرح ها که منجر به باج دهی بی سابقه به زنان شده است مصوبه لحاظ شدن شروط ضمن عقد در سندهای ازدواج است.

شروط ضمن عقد

/ 5 نظر / 29 بازدید
پویا

آموزش وبلاگ نويسي و ابزار وبلاگ نويسي شما بنر درخواست کنيد ما رايگان ميسازيم چيکار کنيد بازديد وبتون بالا بره؟ رايت سي دي بدون نرم افزار تبليغات متني ارزان ساخت پوشه بدون نام آموزش کشيدن کلمات مانند آمـــــــــــوزش ام پي قالب 404 براي بلاگفا ابزار جست و جو براي بلاگفا کد صفحه بندي رايگان براي بلاگفا آزمايش کد هاي HTML سخنان بزرگان اس ام اس و ... تمامي اين امکانات رايگان ميباشند آموزش ام پي mpamoozesh.blogfa.com

یک دخترتنها

سلام من یک دختری مجردودوشیزه هستم من برای تمام مردان احترام قایلم وبه حقوق آنان ازجمله تعددزوجات وتمکین احترام میزارم ولی من خیلی غمگین وپژمرده ام چون بدنبال یک مردمیگردم مردی که بتواندمثل خاری که گل رانگه میداردازمن نگهداری کندوبرمن مسلط واقتدارداشته باشد ولی من پیدانمیکنم من قدرت مردرادوست دارم ولی دراین زمانه نمیتوانم قدرت مردراهمچون گذشته ببینم خانواده ام مرامسخره میکنن چون براساس زنانگی جلومیروم خوب من یک دخترم واحتیاج به مرددارم خوب من چه کنم وپژمرده باخودمیگفتم خوب است زن یک مردزن دارشوم چون ثابت کنم زندگی چندهمسری بدنیست واینکه چنین مردانی تجربه ای بیشتری دارن امادیدم همان مردان چه مجردومتهل اقتدارندارن زنان همه امروز زن نیستن آنان لطیف نیستن آنان یک دیون بخداقسم من ازفمنیست هاوکسانی که باعث چنین عقایدی شدن نمیگذرم خداجزاشونوبده خدالعنتشون کنه خداعذابشونوزیادکنه من دلم گرفته [گریه]

این فمنیستهای لعین و حامیان پست فطرت ذکور آنان بودند که عقول خود را بدست شیاطین جن و انس دادند و نظم نظام خلقت بشر را هدف گرفتند والا ما مردان واقعی همچنان آماده ایم تا به محض رخت بربستن این دام و تله شیطانی از روح و جسم زنان و دختران این مملکت با تمام توان برای ایفای نقش رهبری و حمایت کانون خانواده وارد عرصه شویم،چون این نه تنها نیاز و ارضا کننده روحی یک زن عاقله است بلکه نوعی نیاز و احساس مردانه نیز هست. خیانت بزرگی که به اقتضائات طبیعت مردان و زنان این جامعه رفت غیرقابل بخشایش است و انشاالله که غیرقابل جبران نباشد!!!

llll افکت llll

دستهايت که مال من باشد هيچکس مرا ....دستِ کم نخواهد گرفت به گالري عکس ما هم سر بزنيد منتظرتم http://efect.ir

حسن

خدا قوت حرفت درسته با این وضع باید یه حرفی زد: اگر فمینیست ها دم از برابری می زنن چرا نمی گن مهریه و نفقه ظالمانه است ؟ چرا قانون نمی ذارن که بعد از 4 سال از ازدواج مهریه به اجرا بذارن؟ قوانین ازدواج در ایران برای مردا واقعا ظالمانه است