کسانی که عدم شناخت زوجین را عامل افزایش طلاق می دانند دروغگویند

اکثر طلاق های امروزی صرف نظر از طلاقهایی که اعتیاد عامل آنهاست ،به دلیل افزایش قدرت اقتصادی و اجتماعی زنان و مادی شدن و هوسباز شدن آنها اتفاق می افتد.
امروز اکثر زنان اشتغال، رفع حاجت جنسی از طریق روابط آزاد و خیانت به همسر و دوست پسر داشتن را به زندگی مشترک ترجیح می دهند و می خواهند پا در کفش مردان کنند.
هنر زنانه را فراموش کرده اند و به مرد شدن افتخار میکنند.
قبح طلاق شکسته است.

دیده شده که برخی کارشناسان از روی جهالت و نفهمی می گویند دلیل بالا رفتن آمار طلاق این است که زنان به حقوق خود واقف شده اند.

در پاسخ به اینها گفت که برعکس زنان در زمینه حقوق خود دچار نفهمی و کژفهمی شده اند. چرا که قطعا هوسبازی و مادیگرایی و خودخواهی اصولا حق نیست بلکه خوی تمام عیار شیطانی و حیوانی است.

اینکه عنوان شود مساله عدم شناخت زوجین نسبت به همدیگر باعث بروز طلاق است تنهاو تنها توسط کارشناسانی مطرح می شود که می خواستند وضع جامعه به شرایط کراهت بار امروز برسد. اما این واقعیت نداردودروغ محض است. اینها برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت این حرفها را می زنند.
در گذشته حتی گاهی دختر و پسر همدیگر را نمی دیدند. اما در زندگی نسبت به هم شناخت پیدا می کردند. علاقه پیدا می کردند. مشترکات را شکل می دادند.
مشترکات ساختنی است نه پیدا کردنی!
بدست آوردن شناخت برای ادامه زندگی است نه برای تشخیص امکان یا عدم امکان زندگی.
هنر زندگی کردن یعنی اینکه با شناختی که در طول زندگی حاصل می شود یاد بگیریم و تلاش کنیم تا با همدیگر زندگی کنیم و راه سازش را یاد بگیریم.
نه اینکه اگر دیدیم تفاهم نداریم از هم جدا شویم. هیچ دو انسانی بر روی کره زمین تفاهم نخواهند داشت. امکان ندارد در همه چیز با هم کنار آمد.
این چیزی است که دقیقا وجود دارد.

/ 5 نظر / 22 بازدید
مهدی

حرف حساب جواب نداره. مثل همه نوشته هات بازم بی نظیر هستی میلاد

کدام حق...

خدا لعنت کنه اون دار و دسته ابلیسو که به ناحق طی این قرن اخیر تو گوش این نسوان حق.حق به راه انداختند!!آخه یکی نیست بگه حق عطف به ماسبق ایجاد میشه یعنی باید چیزکی باشه تا مردم بگویند چیزها...! کجاست اون خانواده ای که به دخترشون میگفتن با لباس سفید میری خونه بخت با کفن سفید میای بیرون؟!کجاست اون فرهنگ اصیلی که بعد از خدا اطاعت شوهر رو به زن واجب میدونست....!!

همین

جناب کدوم حق... هست..همینجاست...اما یکم کمرنگه....ولی دیده میشه...باید چشماتو بیشتر باز کنی و با دقت تر ببینی....(متاسفانه) همین[گل]

یه سوال... ربط عکس با متن چیه؟؟