دلیل اصلی افزایش طلاق از دید قرآن کریم

ازدواج
آیا میدانید چرا دو نامحرم نسبت به هم مودت و رحمت و بخشندگی ندارند و به آسانی از کنار هم می گذرند و می توانند به هم دیگر ناسزا بگویند؟
زیرا مطابق آیه 21 سوره روم لازم است دو شرط برقرار باشد:
1- شرط اول ازدواج و محرم شدن
2- شرط دوم برقراری آرامش
در این صورت بین آن دو مودت و رحمت ایجاد می شود.
ممکن است سوال شود که خوب در دوستی دختر و پسر هم پس باید مودت ایجاد شود. باید دانست معنای مودت خیلی بالاتر از حب (حبیب) به معنای دوستی است.
در دوستی ممکن است منفعت شخصی مورد توجه قرار گیرد. اما در مودت گذشت و ایثار هست که نقش ایفا می کند.
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ 
لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ
دلیل از هم پاشیدگی های زندگی های امروز این است که حب برقرار می شود که جایش را به راحتی با بغض عوض می کند.
چون پای مصالح و مصلحت های شخصی در میان است. جایی که خواسته های شخصی و خودخواهی فرد مورد تهدید واقع شود بغض جای حب را می گیرد.
اما مودت یک چیز پایدار و اساسی است.
یکی از اهداف دولت های امروزی نابود کردن زن است.
همیشه نابود کردن با حذف فیزیکی میسر و لازم نیست.
با تغییر ماهیت هم میتوان خیلی چیزها را نابود کرد.
امروز دارند چه زن و چه مرد را بعنوان دو عنصر اصلی خانواده مورد هدف قرار می دهند تا هیچ کدام سر جای خود نباشند و بدین طریق خانواده نابود شود و همه ابزار دست آنها باشند.
/ 8 نظر / 33 بازدید
سید

سلام. من آخر نفهمیدم اینها چه ارتباطی به طلاق داره؟ مگه بعد از ازدواج محرم نمی شن؟ مگه نباید مودت ایجاد بشه؟ پس چرا واسه خیلی از خانواده هایی قدیمی مودت وجود نداشته؟

سید

نه. قدیم را نباید تقدس کرد. ما نصف مشکلات اجتماعی و فرهنگی مان ریشه در قدیمی هایمان دارد. من در بین قدیمی ها هم این موضوع را به کرات دیده ام. به عقیده من مشکلات جامعه ما به خاطر عدم آشنایی آنها به دین و بی تقوایی است هم مردان هم زنان. البته دغدغه مندی شما را می ستایم.

امیر

با سلام.امروزه آقا بالاسر همون خانمی که دم از حقوق زنان می زنه یه مرد نامحرمه.طرف هر جور می خواد با خانم زیردستش صحبت می کنه اما شوهر همون خانم نمی تونه ناراحتیشو از بی محبتی همسرش نشون بده.جرأتشو نداره.چند روز پیش در تاکسی بودم شخصی می گفت در مشاوره ی ازدواج به ما گفتند هیچ کسی شخص دیگری را دوست ندارد و دوست داشتن فقط بر اساس نیازهاست.واقعا افسوس خوردم.با خودم گفتم اگه این طوره شاید این همه طلاق بر حق باشه چون خلاصه طرف احساس می کنه طرف مقابلش پاسخگوی نیازش نیست.حالا اون نیاز می تونه جنسی باشه پولی باشه یا هر چیز دیگه ای!!دوست داشتن که معنی نمی ده همه اش یک حس مجازیه!تصویری هست از نتیجه ی نیاز ما فقط همین!

آتنا

ببخشیدا من 18 سالمه ولی عاشق ازدواج کردن هستم.میشه یه راهی برای من بزارید؟حتی شده توی نت دنبال شوهر گشتم.همه بهم میگن دختر زیبا وجذابی هستی.پسران هم جذب من میشن ولی واسه ازدواج نمیان.میشه به وبلاگم بیاید و در مورد این موضوع راهنماییم کنید؟

atena

lmerc va bebakhshid azatoon komak khastam

منصور صادقی

البته به نکته جالبی اشاره کردند."احساس نیاز باعث محبت می شود" . و دقیقا سیاست ها در جهت بی نیاز کردن زنان است. مردان هم اگر کیر نداشتند و میل جنسی شان با دیدن تحریک نمی شد علاقه چندانی به زنان نداشتند.

متانت

آقاي منصور صادقي ادب مرد به ز دولت اوست.

زهره

با اجازه کپی میکنم